Google Docs

Google Docs 1.1.6

Twórz i edytuj dokumenty Google na urządzeniu mobilnym

Google Docs, czyli Dokumenty Google to aplikacja pozwalająca na podgląd i edycję dokumentów tekstowych na urządzeniach mobilnych. Teraz jest to oddzielna aplikacja względem Google Drive, choć mocno zintegrowana z chmurą Google’a. Pozwala na łatwy dostęp do dokumentów tam przechowywanych.

 

Zobacz pełny opis

Zalety

  • Szybki dostęp do dokumentów Google
  • Wsparcie dla pracy grupowej
  • Auto-zapis dokumentów
  • Tryb offline

Wady

  • Braki w formatach i opcjach edycji
  • Dokumenty z MS Word nie są poprawnie wspierane
  • Funkcje edycji nie są dobre na telefonie

Niezły
6

Google Docs, czyli Dokumenty Google to aplikacja pozwalająca na podgląd i edycję dokumentów tekstowych na urządzeniach mobilnych. Teraz jest to oddzielna aplikacja względem Google Drive, choć mocno zintegrowana z chmurą Google’a. Pozwala na łatwy dostęp do dokumentów tam przechowywanych.

 

Do czego Dokumenty Google?

Google Docs pozwala tworzyć i edytować dokumenty tekstowe na telefonie lub tablecie. Aplikacja synchronizuje się z Google Drive, dzięki czemu można otwierać dokumenty, nad którymi pracujemy na zupełnie innym urządzeniu.

Jedną z kluczowych zalet Google Docs jest możliwość współpracy nad dokumentami. Możemy w czasie rzeczywistym edytować dokumenty wraz z innymi osobami. Cały proces jest bardzo płynny, to rozwiązanie idealne do pracy zdalnej.

Ponadto aplikacja wspiera przeglądanie i edycję w trybie offline. Możemy więc pracować nawet wtedy gdy nie mamy połączenia z internetem. Google Docs wspiera też auto-zapis. Nie musimy się więc martwić o utracenie naszego dokumenty.

Jeśli chodzi o zakres edycji to Google Docs oferuje podstawowe narzędzia. Mamy opcję zmiany czcionek i ich rozmiarów, formatowanie akapitów, wstawianie tabel i adnotacji do dokumentów.

Google Docs ma jednak istotne braki jeśli poszukujemy wszechstronnego narzędzia do pracy nad tekstem. Nie można wstawić obrazów, hiperłączy, ani dostosować szerokości kolumn, nie ma też wsparcia dla szyfrowania dokumentów, czy liczenia słów.

Ponadto dokumenty Google’a nie obsługują w pełni plików DOC i DOCX czyli plików utworzonych przez Microsoft Word. Jeśli szukacie sposobu na edycję takich dokumentów na urządzeniach mobilnych, należy skorzystać z innych aplikacji. Należącego do Google’a QuickOffice albo Microsoft Office Mobile, czy WPS Office.

Należy też pamiętać, że Google Docs obsługuje jedynie dokumenty tekstowe. Do obsługi arkuszy kalkulacyjnych należy pobrać oddzielną aplikację Google Sheets.

Jak się z tego korzysta?

Google Docs posiada prosty interfejs, po którym łatwo się poruszać. Wysuwane menu pozwala na szybki dostęp do dokumentów z Google Drive. Elementy oznaczone gwiazdką są przechowywane w pamięci urządzenia. Można przeglądać foldery i dokumenty w formie listy lub widoku siatki. Dzięki miniaturkom łatwo je rozpoznamy. Po otworzeniu dokumentu funkcje edycji są wyświetlone w panelu powyżej dokumentu. W telefonie dojście do opcji edycji jest nieco trudniejsze ponieważ trzeba je przesuwać. Na tablecie interfejs sprawdza się lepiej i zapewnia wygodny sposób na formatowanie dokumentów.

Brakuje tutaj znanego z WPS Office wsparcia dla kart dokumentów. To znacznie ułatwiłoby pracę na wielu dokumentach jednocześnie.

Nie dla każdego

Do podstawowej edycji dokumentów Google Docs sprawdza się bardzo dobrze. Ułatwia edycję utworzonych dokumentów i pozwala na współpracę nad nimi. Jeśli aktywnie korzystacie z Google Docs, to jest to aplikacja, którą musicie zainstalować. Jeśli jednak poszukujecie kompleksowego edytora lub pracujecie na plikach Microsoft Word, to należy poszukać innego rozwiązania.


Najczęściej pobierane Programy narzędziowe na iphone

Więcej
Google Docs

Download

Google Docs 1.1.6

Opinie użytkowników o Google Docs